Wetransfer.com – wysyłaj bez problemu duże pliki

Jeśli posiadasz w firmie intranet, do którego mają dostęp wszyscy pracownicy sprawa jest prosta. Wystarczy umieścić w nim plik i poinformować pracowników, gdzie mogą go znaleźć. Jeśli nie masz intranetu, lub tylko część pracowników ma do niego dostęp, możesz przesłać plik, np. za pośrednictwem platformy wetransfer.com, której obsługa jest bardzo intuicyjna.

 

Platforma jest anglojęzyczna. Po wejściu na stronę wybierasz opcję bezpłatnej usługi (wysyłka pliku/ów do 2 GB w jednym linku) lub płatnego konta premium (120 euro/rok lub 12 euro / miesiąc; wysyłka pliku/ów do 20). Następnie dodajesz plik/i przeznaczone do wysyłki, adres/y odbiorców, adres nadawcy, treść wiadomości i klikasz przycisk „Transfer”. Wygląda to tak, jak na głównej grafice, załączonej na górze artykułu.

 

Jakiś czas temu dostawca rozwiązania dołączył dodatkowy krok zabezpieczający, w którym należy potwierdzić adres mailowy nadawcy. W tym celu na podany adres nadawcy dostajesz kod, który wystarczy przekleić w odpowiednie miejsce na portalu, żeby potwierdzić swoją tożsamość. Dzięki temu nikt w Twoim imieniu nie może wysłać maila poprzez portal do innych osób, nie posiadając dostępu do Twojej poczty. Po dokonaniu weryfikacji platforma rozpoczyna wysyłkę plików, a Ty możesz wszystko obserwować w czasie rzeczywistym – widzisz, ile procent wiadomości zostało już przygotowane do wysłania. Prędkość wysyłki zależy od dwóch czynników – wielkości plików i Twojego łącza internetowego. Jeśli masz szybki internet, to kwestia sekund.

 we3png

 

Po wysłaniu, na Twój adres przyjdzie powiadomienie, że plik został wysłany. Natomiast odbiorcy otrzymają mail z linkiem do pobrania przesłanych plików. Po każdym pobraniu pliku przez odbiorcę, dostaniesz na swój adres email powiadomienie, kto i kiedy pobrał paczkę. Wygląda to w ten sposób:

 we2png

 

Dobra rada 1: Gdy wysyłasz w ten sposób pliki do wielu osób i nie chcesz wprowadzić chaosu w swojej skrzynce pocztowej, radzimy: przed wysyłką ustaw sobie regułę w kliencie pocztowym, aby wiadomości od wetransfer.com wpadały od razu do utworzonego dla nich folderu w skrzynce odbiorczej.

 

Dobra rada 2: Jeśli wysyłasz pliki w ten sposób po raz pierwszy, dobrą praktyką jest poprzedzenie wysyłki zwykłym mailem do pracowników z informacją, że otrzymają link do danego pliku z platformy wetransfer.com, inaczej Ci, którzy jej nie znają, mogą pomyśleć, że to spam.

  


PODSUMOWANIE NARZĘDZIA:

Zalety: przyjazny interfejs, łatwa obsługa, szybka i sprawna wysyłka

Ograniczenia: w darmowej wersji istnieje możliwość przesłania plików do 2 GB, a link do pobrania plików pozostaje aktywny tylko przez 7 dni (jeśli ktoś będzie chciał pobrać pliki później, nie będzie miał już takiej możliwości), link zostaje obrandowany przez platformę wetransfer / w wersji premium wysyłane pliki mogą zajmować łącznie do 20 GB, klient otrzymuje też przestrzeń do przechowywania wysłanych i otrzymanych plików w chmurze do 1 TB, dzięki czemu ma cały czas do nich dostęp, możliwe jest personalizowane obrandowanie wysyłanej wiadomości oraz adresu url.

Cena: wersja premium to koszt 120 euro/rok lub 12 euro / miesiąc

 

Wygląd wersji premium:
we4png