Jak zrobić okładkę 3D?

Ile raportów rocznie przygotowujecie? Raporty wewnętrznych aktywności, CSR, branżowe, finansowe, kwartalne, roczne… Coraz większą popularnością cieszą się również wewnętrzne ebooki współtworzone przez pracowników na różne tematy. Nasze ulubione, które zawsze chętnie rekomendujemy i opracowujemy to ebooki świąteczne, wakacyjne i jubileuszowe! Budują w firmie zaangażowanie i "klikają się", jak zdjęcia z Robertem Lewandowskim! :) W formie ebooków często przygotowywane są także materiały onboardingowe i wszelkiego rodzaju manuale niezbędne w zasobach wiedzowych organizacji.


Tworzenie każdego z nich niesie za sobą nie tylko dużo pracy, ale i oczekiwań – współtwórców i zleceniodawców (czy „sponsorów” projektów). Skoro projekty te wymagają zaangażowania, byłoby wspaniale, gdyby spełniły swój cel i trafiły do dekowanych mu odbiorców i zainteresowały ich treścią :) Pojawia się więc oczywiste pytanie – jak to zrobić? Dobra wiadomość jest taka, że te drzwi już dawno zostały otwarte i nie trzeba ich wyważać. Drogę utorowały nam wydawnictwa książkowe, wyspecjalizowane w marketingu skierowanym do czytelników. Przyjrzyjmy się im – jakie triki stosują?


Jeśli wejdziesz na stronę pierwszego profesjonalnego wydawnictwa, które przyjdzie Ci na myśl, zobaczysz przede wszystkim piękne okładki – rzadko już spotykane 2D i coraz częściej publikowane 3D – które dają wyobrażenie o książce – np. o jej objętości, nawet bez zaglądania w szczegółowy opis. Dostrzeżesz też banery, na których promowany tytuł będzie umieszczony w ciekawej grafice – np. zobaczysz, jak ktoś sięga po daną publikację lub ją czyta. Proste!


Zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób można taką okładkę i grafikę stworzyć. W IC Mobile również poszukujemy takich rozwiązań. Wydając nasze autorskie raporty:

·         Komunikacja wewnętrzna 2021. Prognozy i dobre praktyki

·         Bezpieczne i angażujące eventy firmowe w czasie COVID-19

staramy się tworzyć wokół nich angażującą komunikację, by dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Niezbędna jest nam do tego właśnie ciekawa grafika. Podstawą do jej tworzenia jest wspomniana w tytule artykułu okładka 3D, którą możemy publikować w postach, publikacjach medialnych, na landing page, z której można pobrać dany raport, itd.

okadka 3D przykady publikacjipng

okadka 3d na landing pagepng

Testowałyśmy różne narzędzia i do tej pory najlepiej na nasze oczekiwania odpowiedziało Adazing (adazing.com), które kompleksowo może obsłużyć marketingowe potrzeby graficzne nawet profesjonalnego wydawnictwa, ale również raportów czy ebooków wewnętrznych.

Jeśli przygotowujesz publikacje sporadycznie i nie jest to core biznesu organizacji, powinno wystarczyć Ci odwiedzenie zakładki: https://www.adazing.com/about-us. Po wejściu w nią, po prawej stronie zobaczysz box: Get these 3 mockups free! Załaduj do niego okładkę 2D, podaj adres email, na który zostaną przesłane grafiki i wygeneruj je. Zajmuje to zaledwie kilka sekund, a efekt jest fenomenalny – otrzymujesz okładkę 3D w wysokiej rozdzielczości, bezpłatnie!

okadka 3D generatorpng

Co ciekawe, na stronie Adazing wyświetlą się również propozycje kilkudziesięciu innych płatnych grafik z wykorzystaniem Twojej okładki, w małym formacie. Więc jeśli zdecydujesz się na więcej wizualizacji do promocji, nie kupisz kota w worku:

okadka 3D wielepng

Jeśli interesuje Cię więcej takich rozwiązań graficznych z wykorzystaniem okładki danej publikacji, jak np. banery internetowe, projekt zakładek do książek czy wizualizacje okładki wyświetlającej się na trzymanym telefonie, tablecie itp., zajrzyj koniecznie do zakładki Free stuff fot authors: https://www.adazing.com/free-tools-templates-graphics/

 

W wersji profesjonalnej za dopłatą dostępne są także narzędzia do:

- generowania projektów okładek,

- szablony publikacji książkowych,

- wideo zapowiedzi książki,

- szablony materiałów prasowych nt. książki i wiele innych!

okadka 3D wideopng


PODSUMOWANIE NARZĘDZIA:

Zalety: przyjazny interfejs, łatwa obsługa, szybkie generowanie okładki 3D w wysokiej rozdzielczości w wersji bezpłatnej

Ograniczenia: w darmowej wersji istnieje możliwość wygenerowania i pobrania maksymalnie 3 przykładowych grafik okładki / w wersji premium narzędzie jest dopracowane w każdym szczególe, można nawet wygenerować film promocyjny z szablonu, w którym będzie prezentowana publikacja!

Cena: dożywotni dostęp do setek grafik z wykorzystaniem Twojej okładki / jednorazowy koszt 60 dolarów

Inne: dostęp do szablonów do generowania okładek – 23 dolary, wideo zapowiedzi książek – 22 dolary, więcej: https://www.adazing.com/products/)