Elf Yourself – pomysł na oryginalne życzenia dla pracowników

W tym roku słowo dystans jest ważne z dwóch powodów. Nie chodzi tylko o dystans społeczny wynikający z pandemii. Ważny jest również dystans do siebie. W czasie, kiedy nie brakuje wokół stresogennych czynników, a wszystkie wiadomości pojawiające się w programach informacyjnych są tak poważne jak nigdy wcześniej, to właśnie dystans pozwala zachować równowagę. Czemu by zatem nie walczyć ze skutkami pandemii, takimi jak stres, humorem i uśmiechem? W końcu śmiech to zdrowie, a tego nam w tej chwili bardzo potrzeba. Tym bardziej, że nadarza się ku temu najlepsza okazja w roku!

Oryginalny sposób na złożenie życzeń pracownikom, w czasach, gdy prawie wszyscy wiedzieli już prawie wszystko, wydaje się być niemożliwy do znalezienia. Więc może warto postawić właśnie na luz i personalizację?


My w tym roku podstawiłyśmy na Elf Yourself!

Elf Yourself to amerykańska interaktywna witryna internetowa. Narzędzie to polega na przesyłaniu zdjęć twarzy (do 5 osób). Następnie są one automatycznie umieszczane w szablonie wybranej animacji, którą po wygenerowaniu można pobrać w postaci mini filmu lub udostępnić za pomocą linku w mediach społecznościowych. Witryna funkcjonuje już od kilku lat i cały czas jest rozwijana. Za pomocą wygenerowano do tej pory prawie 2 mld animacji! Obecnie jest dostępna również w wersji aplikacji mobilnej na Androida.

 

Przygotowanie animacji w Elf Yourself krok po kroku

Jeśli zainteresował Cię ten pomysł, spróbuj wygenerować swój własny film! Przygotowałyśmy dla Ciebie mini instruktaż w #6 prostych krokach:

#1 Wejdź na stronę: https://www.elfyourself.com (lub pobierz aplikację ElfYourself® z Google Play) i wstaw zdjęcia osób, z którymi chcesz stworzyć animację (max 5).                                              e1 startpng                                                           

#2 Po dodaniu każdego zdjęcia będziesz mieć możliwość, aby je zmniejszyć, powiększyć i wyśrodkować.

e2 dopasowujesz zdjecia do szablonupng 

#3 Kiedy dodasz zdjęcie, wybierz, czy chcesz dołączyć kolejne, dodać życzenia czy już wygenerować animację (Let’s dance!).

e3 co dalej zuczenia lets dansepng 

#4 Dodaj życzenia. Po wygenerowaniu pojawią się na końcu filmu. Masz do dyspozycji 45 znaków ze spacjami.

e4 wpisz zyczeniapng 

#5 Kliknij Let’s dance! i wybierz szablon animacji (my wybrałyśmy rajską wyspę, bo bardzo przypomina platformę 3D, na którą w tym roku podczas webinarów zapraszałyśmy na spacer firmy chcące zorganizować z nami eventy dla pracowników, m.in. wigilie i podsumowania roku)

e5 lets dance wybierasza szablonpng 

#6 Wygeneruj film. Otrzymasz mailem 2 linki: do udostępniania oraz do pobrania filmu. Oto i nasze dzieło :)
(waga: niecałe 40 MB / naszego filmu nie musisz pobierać, poniżej znajdziesz link do udostępnionego przez nas nagrania)

http://bit.ly/WESOLYCH_SWIAT_OD_IC_MOBILE

wideo IC Mobilepng 


PODSUMOWANIE NARZĘDZIA:

Zalety: przyjazny interfejs, łatwa obsługa, szybkie wykonanie animacji (ok. 5 minut od wejścia na stronę) 

Ograniczenia: do 5 bohaterów animacji; według usługodawcy na wygenerowanie przygotowanej animacji trzeba czekać do 30 minut (my dostałyśmy linki do nagrania i pobrania po 3 minutach); wersja darmowa ma niską jakość i nie można jej pobrać, wysoka jakość animacji i możliwość pobrania na urządzenie po uiszczeniu opłaty; aplikacja wymaga Androida 4.0.3 lub wyższego; 45 znaków ze spacjami na życzenia

Cena: wersja darmowa lub 3,99 dolarów amerykańskich