ESG w komunikacji wewnętrznej


ESG w komunikacji wewnętrznej

Temat odpowiedzialnej konsumpcji staje się coraz ważniejszy nie tylko w naszym codziennym życiu, ale też w wielu przedsiębiorstwach, które wraz z Zielonym Ładem są zobowiązane do 2050 roku wprowadzić w swoich organizacjach wiele ekologicznych rozwiązań. Firmy i instytucje muszą ze sobą współpracować w zakresie ochrony środowiska. Warto włączyć się w realizację tych celów również poprzez konkretne działania na rzecz kształtowania pożądanych postaw i zachowań proekologicznych pracowników.

W IC Mobile przygotowaliśmy aplikację grywalizacyjną Eko Challenge, która ma za zadanie pomóc firmom i pracownikom wprowadzić ekologiczne nawyki i zadbać o zrównoważony styl życia. Aplikacja opiera się na licznych wyzwaniach trwających 21 dni. Ich zadaniem jest pomóc pracownikom w ciekawy i naturalny sposób przeformatować codzienne zwyczaje na proekologiczne. Przygotowany przez nas Eko Challenge może pomóc w spełnieniu normy ISO 14001.

EKO CHALLENGE – to wyzwania dla firm, mające na celu edukację pracowników dot. zachowań proekologicznych w nurcie Zero Waste, recyklingu, oszczędzania zasobów naturalnych, segregacji odpadów i in. Dlaczego warto? Według International Alliance „Zero Waste jest celem, który jest etyczny, ekonomiczny, skuteczny i wizjonerski, aby prowadzić ludzi ku zmianie stylu życia i praktyk, które naśladują naturalne cykle odnawiania się, gdzie wszelki materiał, którego się pozbyto jest zaprojektowany tak, by być zasobem do wykorzystania przez innych…”. Ruszajcie z nami ku przyszłości.

SZYBKI TEST

  • Czy w Twojej firmie prowadzone są działania edukacyjne mające na celu wprowadzenie odpowiednich nawyków proekologicznych wśród pracowników?
  • Czy Twoja firma troszczy się o klimat?
  • Czy deklaratywna troska o środowisko jest potwierdzona działaniami na rzecz jego ochrony?
  • A może to Ty jesteś odpowiedzialny za ekodziałania skierowane do pracowników i zastanawiasz się, co zrobić by było to wystarczająco atrakcyjne i porwało za sobą pracowników?
  • Chcesz wprowadzić w firmie ekologiczne nawyki, zaangażować pracowników i łatwo zmierzyć wyniki?

Jeśli choć raz odpowiedziałaś/-eś TAK – to Eko Challenge jest dla Ciebie – to narzędzie, które inspiruje do zmian!

Chcesz zobaczyć demo naszej aplikacji lub dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat? Zapraszamy do kontaktu. 📧☎️

tel.: 782 066 347

mail: magdalena.kuropieska-deloff@ic-mobile.pl

PS Jesteśmy najbardziej rozwiniętym gatunkiem na ziemi, wytwarzamy i zużywamy najwięcej. Dlatego też nasza odpowiedzialność za planetę jest największa. Wpływamy nie tylko na kolejne pokolenia, ale też na inne gatunki i cały ekosystem. Warto zacząć od zmiany postaw.

.